LEM HO 100-S/SP33-1106 Current Transducer, HO-S Series, Connector, 100A, -250A to 250A, 1 %, Voltage Output, 3.3 Vdc
HomeStore
Warnings
Product details
Sensor Output: Voltage
Supply Voltage DC Min: 3.14V
Supply Voltage DC Max: 3.46V
Current Measuring Range DC: -250A to 250A
Current Measuring Range AC: -250A to 250A
Response Time: 3.5µs
Accuracy %: 1%
Product Range: HO-S/SP33 Series
Other details
Brand LEM
Part Number HO 100-S/SP33-1106
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Warnings
Product details
Sensor Output: Voltage
Supply Voltage DC Min: 3.14V
Supply Voltage DC Max: 3.46V
Response Time: 3.5µs
Accuracy %: 1%
Other details
Brand LEM
Part Number HO 100-S/SP33-1106
Description
Supply Voltage DC Min: 3.14V
Supply Voltage DC Max: 3.46V
Accuracy %: 1%
Part Number HO 100-S/SP33-1106
LEM HO 100-S/SP33-1106 Current Transducer, HO-S Series, Connector, 100A, -250A to 250A, 1 %, Voltage Output, 3.3 Vdc | Tanotis