Multicomp PRO MCPMR02SJ075JA10 MCPMR02SJ075JA10 Through Hole Resistor 7.5 ohm Mcpmr 2 W ± 5% Axial Leaded 500 V
HomeStore
  • Axial leaded power metal fixed resistors
  • Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
  • 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
  • 96% of customers would recommend to a friend
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MCPMR02SJ075JA10
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MCPMR02SJ075JA10
Description
Part Number MCPMR02SJ075JA10
Multicomp PRO MCPMR02SJ075JA10 MCPMR02SJ075JA10 Through Hole Resistor 7.5 ohm Mcpmr 2 W ± 5% Axial Leaded 500 V | Tanotis