Vishay Foil Resistors Y145310K0000T9L Through Hole Resistor 10 Kohm Z Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 10 kohm, Z Series, 600 mW, ± 0.01%, Radial Leaded, 300 V product from VISHAY FOIL RESISTORS with the model number Y145310K0000T9L
Product details
Resistance 10kohm
Product Range Z Series
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 300V
Resistor Element Type Metal Foil
Temperature Coefficient ± 0.2ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y145310K0000T9L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 10kohm
Product Range Z Series
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Voltage Rating 300V
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y145310K0000T9L
Description
Resistance 10kohm
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Voltage Rating 300V
Part Number Y145310K0000T9L
Vishay Foil Resistors Y145310K0000T9L Through Hole Resistor 10 Kohm Z Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V | Tanotis